mgr inż.

Konrad

Niderla

Wydział

Wydział Transportu i Informatyki

ORCID

0000-0003-1280-0622

mgr inż.

Konrad

Niderla

Wydział

Wydział Transportu i Informatyki

ORCID

0000-0003-1280-0622

Profil zawodowy

Informatyką zajmuje się od 2000 roku. Zaczynał na stanowisku serwisanta sprzętu komputerowego, od 2002 roku zajmował się wdrażaniem systemów ERP, od połowy 2003 roku programowaniem, a od 2013 roku także projektowaniem systemów informatycznych. Ekspert w zakresie budowy systemów informatycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych.

Profil naukowy

Współautor wielu publikacji obejmującej swym zakresem głównie wykorzystanie metod sztucznej inteligencji do rekonstrukcji obrazów w tomografii procesowej oraz wykorzystaniu tomografii procesowej w sterowaniu procesami produkcyjnymi. W ramach pracy zawodowej brał również udział, jako członek zespołów badawczych na różnych stanowiskach, w wielu projektach związanych nie tylko z tomografią procesową, oprogramowaniem, algorytmiką w tym systemami sztucznej inteligencji ale również z elektroniką i mechatroniką.

Doświadczenie dydaktyczne

Niemal pięcioletnie doświadczenie w kształceniu studentów na poziomie inżynierskim i magisterskim z przedmiotów związanych z tworzeniem oprogramowania, zaczynając od podstaw programowania, programowania w wybranych technologiach i programowania równoległego, baz danych, technologii informatycznych i wzorców projektowych kończąc na zaawansowanej inżynierii oprogramowania.

Skip to content