Bezpieczeństwo, nowe rozwiązania i dobre praktyki w firmach, a także nowoczesne rozwiązania dla nauki i biznesu to tematy, o których dyskutowali uczestnicy XVI Międzynarodowej konferencji naukowej „Przedsiębiorczość, nowe technologie, innowacje, bezpieczeństwo, przemysł 4.0”. Wydarzenie zorganizowała Lubelska Akademia WSEI.
Konferencja odbyła się w dn. 2-4 kwietnia w Janowie Lubelskiem. Celem wydarzenia była wymiana doświadczeń i wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań w zakresie przedsiębiorczości, transformacji cyfrowej, bezpieczeństwa oraz wdrażania innowacji w firmach i instytucjach publicznych.
W konferencji wzięli udział zarówno wykładowcy akademiccy, jak i praktycy życia gospodarczego. Do grona uczestników włączeni zostali również studenci oraz doktoranci.
- Wydarzenie ma charakter międzynarodowy - uczestniczą w nim przedstawiciele nie tylko z Europy, ale również z Azji i Afryki. Namacalnym efektem konferencji będzie monografia naukowa, która zostanie opublikowana w języku angielskim jeszcze w tym roku - powiedziała dr Sylwia Skrzypek-Ahmed, prof. Akademii WSEI, Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Lubelskiej Akademii WSEI.
Konferencja stanowi doskonałą okazję do nawiązywania międzynarodowych kontaktów oraz budowania współpracy pomiędzy nauką a praktyką gospodarczą.
- Ta konfrontacja jest cykliczna - rozpoczęli ją jeszcze profesorowie dr Marian Stefański i dr Michał Jarmuł. Bardzo cieszę się, że obecne władze Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, z Panią dr Sylwią Skrzypek-Ahmed na czele, podjęły tę tematykę. W nauce istnieje coś takiego jak ciągłość instytucjonalna, dlatego z radością zauważam, że konferencja ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń. To wspaniałe, że możemy spotykać się mniej więcej o tej samej porze roku i wspólnie omawiać wyzwania związane z przedsiębiorczością - zauważył dr Mariusz Paździor, prof. Akademii WSEI, Prorektor ds. studenckich i spraw kształcenia.
Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin zwróciła uwagę na istotną tematykę tego wydarzenia: - Każde z pojęć zawartych w tytule konferencji - przedsiębiorczość, nowe technologie, innowacje, bezpieczeństwo, przemysł 4.0 - to zagadnienia, które mają ogromne znaczenie we współczesnym świecie. Tego typu wydarzenia mają ogromną wartość nie tylko dlatego, że możemy poznać najnowsze wyniki badań czy usłyszeć, co aktualnie dzieje się w tych obszarach. Co ważniejsze, mamy tu szansę na bezpośrednią wymianę doświadczeń, spojrzeń praktyków i naukowców, a to jest bezcenne. To właśnie te rozmowy i spotkania są często najcenniejszym efektem konferencji - podkreśliła dyrektor Dumkiewicz-Sprawka.
Patronat honorowy nad konferencją sprawowała m.in. Gmina Janów Lubelski. Sekretarz Gminy Janów Lubelski, Magdalena Kolasa, jest absolwentką Lubelskiej Akademii WSEI: - Tym bardziej to spotkanie ma dla mnie osobisty wymiar. Tematy poruszane podczas konferencji są niezwykle ważne i aktualne. Gratuluję Państwu organizacji tego wydarzenia i trzymam kciuki za jego dalszy rozwój - powiedziała.
Dr hab. Tomasz Wołowiec, prof. Akademii WSEI, Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej podsumowując wydarzenie podziękował wszystkim uczestnikom: - Szczególne podziękowania kieruję do Profesora Oleha Liashuka, Prorektora Uniwersytetu Technicznego w Tarnopolu oraz przedstawicieli Wołyńskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łesi Ukrainki w Łucku. Również ogromnie dziękujemy naszym przyjaciołom z Uniwersytetu w Nigerii za udział w tym wydarzeniu w ramach programu Erasmus+. Współpraca z Państwem ma dla nas ogromne znaczenie i jest niezwykle cenna. Mamy nadzieję, że będzie ona rozwijać się nie tylko w zakresie badań naukowych i międzynarodowych projektów, ale także w obszarze wymiany studentów oraz realizacji wspólnych inicjatyw - podsumował Prorektor.
Lubelska Akademia WSEI
ul. Projektowa 4
20-209 Lublin