Odkrywaj, ucz się, inspiruj. Weź udział w Tygodniu Erasmusa w Akademii WSEI!

Odkrywaj, ucz się, inspiruj. Weź udział w Tygodniu Erasmusa w Akademii WSEI!

Już od 26 do 30 maja 2025 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – Lubelska Akademia WSEI w Europejskiej Przestrzeni Edukacyjnej – Tydzień Erasmusa! Czeka na Ciebie pięć dni pełnych inspirujących wykładów, warsztatów i dyskusji z ekspertami z różnych krajów Europy i to bezpłatnie.

Każdy dzień Tygodnia Erasmusa to nowy obszar tematyczny - od opieki senioralnej, przez rozwój najmłodszych, innowacje w HR, wielokulturowość, aż po współpracę międzynarodową.

Udział w wykładach i warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na wybrane zajęcia poprzez formularz na naszej stronie:

https://www.wsei.pl/uczelnia/wydarzenia/lubelska-akademia-wsei-w-europejskiej-przestrzeni-edukacyjnej-tydzien-erasmusa

Co ważne, całe wydarzenie będzie rejestrowane online.

PROGRAM WYDARZENIA:

DZIEŃ 1 (26.05.2025)

Zdrowie i opieka senioralna – wykład i warsztaty dla studentów, pracowników ochrony zdrowia, seniorów

Będziemy rozmawiać o zdrowiu i kompleksowym wsparciu seniorów. Jak budować mosty między pokoleniami? Jakie innowacyjne formy opieki sprawdzają się w Europie? Jak przygotować się na wyzwania starzejącego się społeczeństwa?

Wykład inauguracyjny „Wrażliwość na środowisko i jakość życia związana ze zdrowiem” wygłosi Dr Borja Costa López, Uniwersytet w Alicante, Hiszpania.

BEZPŁATNE WARSZTATY:

  • Materiały edukacyjne wspierające jakość opieki domowej
  • Gry online jako narzędzie wspierające kompetencje STEM seniorów
  • „WIOSNA JESIENI” Satysfakcja życiowa osób starszych
  • "Ruch nie boli" - aktywność w wieku senioralnym

 

DZIEŃ 2 (27.05.2025)

Wsparcie dzieci w rozwoju – wykład i warsztaty dla nauczycieli, psychologów, pedagogów szkolnych i rodziców

Jak efektywnie wspierać dzieci w rozwoju kompetencji poznawczych, emocjonalnych i społecznych? Jakie metody sprawdzają się w europejskich przedszkolach i szkołach? Jak systemy edukacji radzą sobie z różnorodnością potrzeb uczniów? Co możemy zaimplementować w polskich szkołach?

Wykład inaugurujący „Zdrowie psychiczne i wrażliwość: teoria i badania” wygłosi prof. Corina Greven, Radboud University, Holandia.

BEZPŁATNE WARSZTATY:

  • Kompleksowy model wsparcia dzieci wysoko wrażliwych
  • Wspieranie w rozwoju jako budowanie zaradności życiowej dziecka wysoko wrażliwego
  • ProComp - Program Rozwoju Kompetencji Psychospołecznych Młodzieży (projekt: The Future of Education and Skills)
  • Podstawy bezpieczeństwa w Internecie dla dzieci i młodzieży – wykorzystanie aplikacji IsafetyApp
  • Gry komputacyjne porządkujące myślenie uczniów
  • Rozwijanie inteligencji emocjonalnej wśród uczniów w wieku 6-10 lat

 

DZIEŃ 3 (28.05.2025)

Innowacje w zarządzaniu zasobami ludzkimi – wykład i warsztaty dla pracowników działów HR, doradców zawodowych, projektantów kariery i wszystkich zainteresowanych  

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje procesy HR? Jak budować pozytywny klimat organizacyjny w międzynarodowym środowisku?

Wykład inauguracyjny „Wyzwania zarzadzania zasobami ludzkimi – człowiek i technologia” wygłosi Maria Fabiani, niezależny ekspert, wykładowca Uniwersytetu Tor Vergata oraz Sapiensa, ekspert kluczowy Digital Education Hub przy Komisji Europejskiej.

BEZPŁATNE WARSZTATY:

  • Klimat organizacji a well-being pracownika – rezultaty badań jakościowych wysoko wrażliwych pracowników i liderów
  • Inteligencja emocjonalna jako kompetencja przyszłości w miejscu pracy
  • Nowoczesne ścieżki projektowania kariery
  • Innowacyjne moduły szkoleniowe wspierające kompetencje MŚP w oparciu o mikropoświadczenia
  • „Jak budować bezpieczeństwo psychologiczne w zespołach rozproszonych?” (Projekt well-beINTeam, nr projektu: 2024-1-PL01-KA220-VET-000256920)
  • Budowanie kompetencji osobistych w pracy zawodowej - warsztat trenera

 

DZIEŃ 4 (29.05.2025)

Wielokulturowość w edukacji i na rynku pracy - dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli Miasta Rzym, Miasta Lublin oraz zaproszonych gości

Jak skutecznie włączać studentów z różnych kultur w życie uczelni? Jak przygotować młodych ludzi do pracy w międzynarodowym środowisku?

Tego dnia będziemy gościć między innymi ekspertów z Uniwersytetu Surrey (Anglia), a także Dyrektora Departamentu VII Metropolitalnego Miasta Rzym, Delegatów Miasta Rzym ds. Kształcenia Zawodowego, Sportu i Szkolnictwa, oraz Europejskiego Sojuszu na rzecz Praktyk zawodowych, Dyrektor Działu Kształcenia Zawodowego  Metropolitalnego Miasta Rzym

Wykład inauguracyjny „Wrażliwość środowiskowa, zdrowie psychiczne i odporność w sytuacjach kryzysów humanitarnych” wygłosi prof. Michael Pluess, światowy ekspert wrażliwości (University of Surrey, Anglia).

 

DZIEŃ 5 (30.05.2025)

Współpraca międzynarodowa jako katalizator innowacyjności i rozwoju edukacji

Jak projekty międzynarodowe napędzają innowacje w edukacji? Jakie możliwości stoją przed studentami, wykładowcami i instytucjami?

W ostatnim dniu naszego wydarzenia spojrzymy na przyszłość europejskiej przestrzeni edukacyjnej z ekspertami z całej Europy!

BEZPŁATNE WARSZTATY:

  • Warsztaty informacyjne na temat Programu Erasmus+ prowadzone przez Regionalny Punkt Informacyjny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności, Anna Bartosiewicz-Woźniak, OIC Poland (OIC Poland Fundacja Akademii WSEI) Dawid Reja (Fundacja Sempre a Frente)

Wykład inauguracyjny „Wysoka wrażliwość: rozumienie, badania, rozwój zagadnienia na przestrzeni lat” wygłosi dr Monika Baryła-Matejczuk, prof. Akademii WSEI (Lubelska Akademia WSEI) i dr Gabriela Dumitriu (Spiru Haret University, Rumunia) „Wysoka wrażliwość: praktyczne wykorzystanie badań”.

W czasie tego dnia odbędzie się również Sesja networkingowa w j. angielskim: „International Collaboration Hub: Expanding Erasmus Horizons"  - nawiązywanie relacji oraz budowanie współpracy międzynarodowej.

Zapraszamy na Tydzień Erasmusa w Lubelskiej Akademii WSEI. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do poszerzenia horyzontów i nawiązania międzynarodowych kontaktów!

 

Udostępnij:

Przejdź do treści