Biblioteka Akademii WSEI zaprasza do korzystania z bogatych zasobów

Biblioteka Akademii WSEI zaprasza do korzystania z bogatych zasobów

Ponad 61 tysięcy książek, audiobooki i e-booki, setki czasopism naukowych, dzienników i pism specjalistycznych z kraju i świata, bezpłatny dostęp do wielu czasopism i baz danych. To tylko nieliczne zasoby Biblioteki Akademii WSEI, z których mogą korzystać zarówno pracownicy jak i studenci.

Biblioteka mieści się na parterze siedziby Akademii, obok Sali 010, w przestronnym, przeszklonym pawilonie. Prowadzą do niej dwie drogi dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - bezpośrednio z parkingu oraz z budynku głównego.

Do dyspozycji pracowników i studentów są dwie czytelnie:  czytelnia główna ze stanowiskami do pracy dla 50 osób i czytelnia księgozbioru podręcznego przeznaczoną do cichej pracy dla 25 osób.

Na miejscu jest także stanowisko komputerowe do udostępniania zbiorów – przy zastosowaniu programu komputerowego PATRON, stanowiska komputerowe do przeglądania katalogów bibliotecznych, zamawiania i rezerwowania zbiorów bibliotecznych online oraz korzystania z cyfrowych baz wiedzy – 12 komputerów, w tym 4 komputery dostosowane do pracy osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Komputery mają podwójne polsko-angielskie oprogramowanie do pracy dla studentów doskonalących kompetencje językowe i studiujących w języku angielskim. Biblioteka dysponuje również 2 laptopami do pracy osób z niepełnosprawnościami oraz nowoczesnym urządzeniem do skanowania i kopiowania materiałów.

Sprzęt zgromadzony w czytelniach zapewnia osobom z niepełnosprawnością pełne korzystanie z zasobów bibliotecznych, informacyjnych oraz edukacyjnych. W czytelni stoi m.in. powiększalnik TOPAX HD, do pracy dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Biblioteka Lubelskiej Akademii WSEI to bogate zasoby:

  • Ponad 61 000 egzemplarzy książek z różnych dziedzin: od encyklopedii, informatorów ogólnych, słowników językowych i podręczników do nauki języków obcych po podręczniki
  • Kolekcja książek w wersji elektronicznej IBUK Libra dostępna z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, zakupiona na 2024/2025 rok liczy ok. 750 publikacji z równoczesnym dostępem dla 5 czytelników do każdego tytułu
  • Audiobooki, e-booki, płyty CD, CD-ROM i DVD, kasety VHS i magnetofonowe, plansze dydaktyczne „Edukacja prozdrowotna. Pierwsza pomoc” oraz mapy
  • Ponad 150 tytułów czasopism naukowych oraz dzienników ogólnych i specjalistycznych polskich i zagranicznych
  • Bezpłatny dostęp do zagranicznych czasopism elektronicznych: Elsevier, Springer, Wiley, Nature, Science.
  • Bezpłatny dostęp do zagranicznych elektronicznych baz danych: SCOPUS i WEB OF SCIENCE, EBSCOhost
  • Dostęp do Systemu Informacji Prawnej LEX
  • Dostęp online do zasobów bibliotecznych oraz katalogów, a także do katalogów innych bibliotek i zasobów elektronicznych, w tym do zasobów Wirtualnej Biblioteki Nauki oraz ACADEMICA, bazy ARIANTA – naukowe i fachowe polskie czasopisma elektroniczne, czy pełnotekstowych baz wiedzy w języku angielskim: OpenStax, Open Textbook Library University of Minnesota, BCcampus.

Biblioteka ma stałe łącze z internetem, a jej zasoby są regularnie powiększane.

***

Biblioteka jest otwarta:

=> od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00,

=> w soboty 8.00-15.00

=> w niedziele w godz. 8.00-13.00

Zapraszamy do korzystania!

 

 

Udostępnij:

Skip to content