Dr Beata Wójcik z Lubelskiej Akademii WSEI w Krajowej Radzie Fizjoterapeutów

Dr Beata Wójcik z Lubelskiej Akademii WSEI w Krajowej Radzie Fizjoterapeutów

Dr n. o zdr. Beata Wójcik, wykładowca Lubelskiej Akademii WSEI, koordynator kierunku Fizjoterapia oraz kierunku Diagnostyka sportowa i coaching, została wybrana na członka Krajowej Rady Fizjoterapeutów na kadencję 2026-2030. Wyboru dokonano podczas III Krajowego Zjazdu Fizjoterapeutów, który odbył się w maju 2026 roku w Warszawie.

Krajowa Rada Fizjoterapeutów to organ wykonawczy Krajowej Izby Fizjoterapeutów - samorządu zawodowego zrzeszającego wszystkich fizjoterapeutów w Polsce. KRF

Rada odpowiada m.in. za nadzór nad należytym wykonywaniem zawodu, kształtowanie standardów kształcenia i rozwoju zawodowego oraz reprezentowanie środowiska fizjoterapeutów wobec instytucji państwowych.

Wybór dr Beaty Wójcik to wyraz uznania dla jej ponad 25-letniego doświadczenia klinicznego i dorobku naukowego w obszarze fizjoterapii, ze szczególnym uwzględnieniem fizjoterapii uroginekologicznej, diagnostyki funkcjonalnej oraz rehabilitacji okołoporodowej.

To także istotne wyróżnienie dla całej społeczności akademickiej Lubelskiej Akademii WSEI, której przedstawicielka współtworzyć będzie kierunki rozwoju zawodu fizjoterapeuty w skali ogólnopolskiej.

- Praca w Krajowej Radzie Fizjoterapeutów to dla mnie zaszczyt i odpowiedzialność. Chcę, aby głos środowiska akademickiego i klinicznego był słyszalny tam, gdzie kształtują się standardy naszego zawodu - podkreśla dr Beata Wójcik.

 

Lubelska Akademia WSEI_Beata Wojcik

Udostępnij: