mgr

Paweł

Olszewski

Wydział

Wydział Transportu i Informatyki

ORCID

0000-0002-1015-1190

mgr

Paweł

Olszewski

Wydział

Wydział Transportu i Informatyki

ORCID

0000-0002-1015-1190

Profil zawodowy

Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w projektowaniu, torzeniu i wdrażaniu dedykowanych urządzeń, systemów informatycznych oraz oprogramowania.
Współtworzył m.in. systemy wykorzystywane podczas ogólnoświatowych zawodów motoparalotniowych, system nadzorowania pracowników taśmolinii przy współpracy z firmą Ohaus, system nadzorowania komór klimatycznych przy współpracy z firmą Incold, na potrzeby firmy farmaceutycznej Gedeon Richter.

Profil naukowy

Wykonawca w kilku projektach naukowo-badawczych, m.in. projektu NCBR dot. tomografii hybrydowej w badaniu zawilgocenia i stanu budynków oraz projektu dot. nowej generacji platformy tomografii przemysłowej do diagnostyki i sterowania procesami
technologicznymi. Autor książki popularnonaukowej „Komputer i internet dla seniorów”. Organizator warsztatów naukowych z zakresu sztucznej inteligencji i technologii druku 3D w ramach m.in. Lubelskiego Festiwalu Nauki oraz dni otwartych UMCS.

Doświadczenie dydaktyczne

Posiada 10 lat doświadczenia jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich.

Skip to content