Instytut Antrotech i Lubelska Akademia WSEI rozpoczynają współpracę

Instytut Antrotech i Lubelska Akademia WSEI rozpoczynają współpracę

Współpraca przy organizacji praktyk, pozyskiwaniu funduszy na badania, przygotowywania programów kształcenia czy organizacja wspólnych przedsięwzięć naukowych. To niektóre zapisy umowy o współpracy, jaką we wtorek, 23 czerwca, podpisały władze Lubelskiej Akademii WSEI i Instytutu Antrotech.

- Współpraca z Instytutem Antrotech zakłada wiele aspektów, które przyniosą realne korzyści dla obu stron. Pracownicy Instytutu będą włączani do zajęć praktycznych, w ramach umowy przewidujemy wspólne organizowanie wykładów, konferencji i innych przedsięwzięć, także wspólne projekty badawcze i rozwojowe, współpracę przy tworzeniu programów kształcenia czy pozyskiwaniu funduszy na badania szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa i kryminalistyki śledczej – wylicza Prezydent Lubelskiej Akademii WSEI, Teresa Bogacka, dr h.c.

Instytut Antrotech to zespół biegłych sądowych i specjalistów, którzy przygotowują  interdyscyplinarne ekspertyzy m.in. z zakresu antropologii, informatyki śledczej i cyberbezpieczeństwa. Prowadzą też szkolenia dla wyspecjalizowanych jednostek policji.

- Jako Instytut oferujemy wiedzę ekspercką, wsparcie w zakresie informatyki śledczej, jak i cyberbezpieczeństwa, a także antropologii, która przydaje się w informatyce kryminalistycznej. Dodatkowo, pomoc w przygotowaniu programów nauczania, aby kształtować specjalistów, którzy są potrzebni na rynku pracy oraz organizację praktyk studenckich. Studenci mogą do nas przyjść i zobaczyć specjalistyczne oprogramowania, laboratoria, w których odzyskuje się dane, wykonuje się analizy z informatyki śledczej. Tego nie zobaczą na rynku – mówi Tomasz Sidor, Prezes Zarządu Instytutu Antrotech i wykładowca naszej Akademii na Wydziale Transportu i Informatyki.

Jak podkreśla Tomasz Sidor, Instytut aktualnie zatrudnia absolwenta i studenta Lubelskiej Akademii WSEI, którzy byli na praktykach i dobrze rokowali do dalszej współpracy.

W podpisaniu umowy wzięli udział:

- Prezydent Lubelskiej Akademii WSEI, Teresa Bogacka, dr h.c.,

- Rektor, dr Mariusz Paździor, prof. Akademii WSEI

- Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki, dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska, prof. Akademii WSEI

- Prezes Zarządu Instytutu Antrotech, Tomasz Sidor,

- Wiceprezes Zarządu Instytutu Antrotech, Robert Budaszewski

Podpisanie umowy o współpracy między Lubelską Akademią WSEI i Instytutem Antrotech stanowi ważny krok w kierunku wzmacniania potencjału obu instytucji oraz rozwoju kompetencji studentów, naukowców i ekspertów.

To partnerstwo na rzecz rozwoju nauki, innowacji i praktycznego kształcenia.

Udostępnij: