Współpraca przy organizacji praktyk, pozyskiwaniu funduszy na badania, przygotowywania programów kształcenia czy organizacja wspólnych przedsięwzięć naukowych. To niektóre zapisy umowy o współpracy, jaką we wtorek, 23 czerwca, podpisały władze Lubelskiej Akademii WSEI i Instytutu Antrotech.
- Współpraca z Instytutem Antrotech zakłada wiele aspektów, które przyniosą realne korzyści dla obu stron. Pracownicy Instytutu będą włączani do zajęć praktycznych, w ramach umowy przewidujemy wspólne organizowanie wykładów, konferencji i innych przedsięwzięć, także wspólne projekty badawcze i rozwojowe, współpracę przy tworzeniu programów kształcenia czy pozyskiwaniu funduszy na badania szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa i kryminalistyki śledczej – wylicza Prezydent Lubelskiej Akademii WSEI, Teresa Bogacka, dr h.c.
Instytut Antrotech to zespół biegłych sądowych i specjalistów, którzy przygotowują interdyscyplinarne ekspertyzy m.in. z zakresu antropologii, informatyki śledczej i cyberbezpieczeństwa. Prowadzą też szkolenia dla wyspecjalizowanych jednostek policji.
- Jako Instytut oferujemy wiedzę ekspercką, wsparcie w zakresie informatyki śledczej, jak i cyberbezpieczeństwa, a także antropologii, która przydaje się w informatyce kryminalistycznej. Dodatkowo, pomoc w przygotowaniu programów nauczania, aby kształtować specjalistów, którzy są potrzebni na rynku pracy oraz organizację praktyk studenckich. Studenci mogą do nas przyjść i zobaczyć specjalistyczne oprogramowania, laboratoria, w których odzyskuje się dane, wykonuje się analizy z informatyki śledczej. Tego nie zobaczą na rynku – mówi Tomasz Sidor, Prezes Zarządu Instytutu Antrotech i wykładowca naszej Akademii na Wydziale Transportu i Informatyki.
Jak podkreśla Tomasz Sidor, Instytut aktualnie zatrudnia absolwenta i studenta Lubelskiej Akademii WSEI, którzy byli na praktykach i dobrze rokowali do dalszej współpracy.
W podpisaniu umowy wzięli udział:
- Prezydent Lubelskiej Akademii WSEI, Teresa Bogacka, dr h.c.,
- Rektor, dr Mariusz Paździor, prof. Akademii WSEI
- Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki, dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska, prof. Akademii WSEI
- Prezes Zarządu Instytutu Antrotech, Tomasz Sidor,
- Wiceprezes Zarządu Instytutu Antrotech, Robert Budaszewski
Podpisanie umowy o współpracy między Lubelską Akademią WSEI i Instytutem Antrotech stanowi ważny krok w kierunku wzmacniania potencjału obu instytucji oraz rozwoju kompetencji studentów, naukowców i ekspertów.
To partnerstwo na rzecz rozwoju nauki, innowacji i praktycznego kształcenia.