O tym, jak wygląda droga „od Akademii do Ekstraklasy”, jak wykorzystać potencjał zawodników i być nowoczesnym trenerem – rozmawiali uczestnicy Wojewódzkiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, która w niedzielę, 21 czerwca odbyła się w Lubelskiej Akademii WSEI.
Wydarzenie zgromadziło blisko 300 trenerów piłki nożnej z całego województwa.
Inspirujące wystąpienia wygłosili:
„Z Akademii do Ekstraklasy - profil zawodnika gotowego do wejścia do pierwszego zespołu”
„Rozwój indywidualny zawodnika w Akademii - od potencjału do profesjonalnego piłkarza”
„Nowoczesny trener - jak skutecznie rozwijać zawodnika?”
Dodatkowo, uczestnicy wzięli udział w warsztatach poświęconych projektowaniu środowiska szkoleniowego wspierającego rozwój piłkarzy przygotowanych do rywalizacji w piłce seniorskiej.
- Lubelska Akademia WSEI konsekwentnie buduje swoją pozycję Uczelni stawiającej na rozwój sportu i tym samym aktywnie wspiera rozwój sportowy Lubelszczyzny - zauważa dr Sylwester Bogacki, prof. Akademii WSEI, Prorektor ds. rozwoju i strategii. I dodaje: - Od współtworzenia Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego, przez uruchamianie nowoczesnych kierunków, takich jak Diagnostyka sportowa i coaching, po ścisłą współpracę z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej - Uczelnia tworzy przestrzeń do kształcenia przyszłych specjalistów i wspierania młodych talentów. Dzięki tym inicjatywom realnie wpływamy na podnoszenie poziomu sportu w regionie oraz rozwój kolejnych pokoleń zawodników i trenerów.
Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa Trenerów LZPN pokazała, jak duże znaczenie ma ciągłe doskonalenie warsztatu pracy trenerów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk piłkarskich.
- Cieszę się, że mogliśmy gościć w murach Lubelskiej Akademii WSEI trenerów z całego województwa lubelskiego, którzy swoją obecnością potwierdzili, że rozwój i edukacja są fundamentem nowoczesnego szkolenia sportowego. Serdecznie dziękuję naszym prelegentom – Mateuszowi Stolarskiemu, Rafałowi Ulatowskiemu oraz Mateuszowi Ludwiczakowi – za niezwykle wartościowe wystąpienia, podzielenie się doświadczeniem zdobytym na najwyższym poziomie piłki nożnej oraz inspirację do dalszej pracy. Dziękuję również wszystkim uczestnikom za aktywność, zaangażowanie i liczne dyskusje, które były ważnym elementem tego wydarzenia. Jestem przekonany, że inwestycja w rozwój trenerów jest jednocześnie inwestycją w rozwój młodych zawodników i całego środowiska piłkarskiego naszego regionu. Mam nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konferencji będzie inspiracją do dalszego podnoszenia jakości szkolenia w klubach województwa lubelskiego – podsumowuje Emanuel Józefacki, Wicedyrektor ds. sportu w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Dyrektor Sportowy w KS Lublinianka i Trener Edukator w Polskim Związku Piłki Nożnej.
Organizatorami konferencji byli:
- Lubelska Akademia WSEI
- Polski Związek Piłki Nożnej
- Lubelski Związek Piłki Nożnej
- Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w Akademii WSEI.