Ppłk dr Wińczysław Jastrzębski

Ppłk dr

Wińczysław

Jastrzębski

Wydział

Wydział Administracji i Nauk Społecznych

ORCID

0000-0002-1236-40

Ppłk dr

Wińczysław

Jastrzębski

Wydział

Wydział Administracji i Nauk Społecznych

ORCID

0000-0002-1236-40

Profil zawodowy

Żołnierz zawodowy służący od ponad 20 lat w Żandarmerii Wojskowej. W latach 2011-2012 Komendant Centrum Szkolenia Policji Afgańskiej w Ghazni w ramach X zmiany PKW Afganistan. Obecnie Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku oraz Koordynator kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne I st.
Odznaczony m.in. „Gwiazdą Afganistanu”, srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę Wojskową”, złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie”, złotym medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”, a także amerykańskim odznaczeniem „The Army Commendation Medal”.

Profil naukowy

Prowadzi badania głównie w przedmiocie szeroko rozumianych zadań Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym. Wykorzystuje w swojej pracy doświadczenie zawodowe zdobywane w czasie służby wojskowej w Żandarmerii Wojskowej, w tym w ramach misji PKW Afganistan. Bazuje na problemach spotykanych w praktycznej działalności tej jedynej policyjnej formacji w SZ RP.

Doświadczenie dydaktyczne

W latach 2017-2020 asystent w Katedrze Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa KUL.
Od 2020 r. prowadzi jako adiunkt zajęcia w Lubelskiej Akademii WSEI na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne I st., Administracja I i II st. oraz w ramach studiów podyplomowych.
Prowadził szkolenia z zakresu militaryzacji w PGE Dystrybucja SA, a także dochodzeniowo-śledcze w Centrum Szkolenia ŻW w Mińsku Mazowieckim.
Od 2017 r. instruktor teoretycznego szkolenia studentów w ramach programu „Legia Akademicka”.

Skip to content