mgr inż.

Michał

Oleszek

Wydział

Wydział Transportu i Informatyki

ORCID

0000-0002-8979-9650

mgr inż.

Michał

Oleszek

Wydział

Wydział Transportu i Informatyki

ORCID

0000-0002-8979-9650

Profil zawodowy

Expert w dziedzinie elektroniki i programowania wbudowanego. W latach 2010 – 2017 główny konstruktor oraz kierownik działu technicznego w firmie MikroLAB zajmującej się opracowywaniem rozwiązań dedykowanych przemysłowych. W latach 2017 – obecnie główny architekt systemów złożonych, Kierownik projektu R&D oraz kierownik działu hardware / embedded software w firmie Netrix S.A. W ramach wieloletnich działać twórca/współautor wielu rozwiązań technologicznych zarówno naukowych jak i skierowanych do przemysłu dla takich podmiotów jak Viessman, Gedeon Richter, Mondelez. MetlerToledo oraz naukowych KUL, UMCS, Instytut pszczelnictwa i wiele innych.

Profil naukowy

Publikuje w wielu czasopismach zajmującymi się aspektami związanymi z elektroniką, elektrotechniką, informatyką takich jak: Przegląd Elektrotechniczny, SenSys, Applications of Electromagnetic in Modern Techniques and Medicine. Uczestnik wielu projektów naukowo badawczych, w tym niejednokrotnie jako główny architekt bądź kierownik projektu:
•Mobilny multimodalny tomograf impedancyjno-pojemnościowy
•Tomograf elektryczny do innowacyjnego obrazowania i monitorowania obszarowego z wykorzystaniem mapy potencjałów węzłowych.
•Tomograf hybrydowy do badania zawilgocenia i stanu budynków.
•I wiele innych.

Doświadczenie dydaktyczne

Posiada wieloletnie doświadczenie prowadzeniu procesu kształcenia, rozwoju praktykantów i nowozatrudnionych pracowników w aspekcie tworzenia, testowania rozwiązań sprzętowych i oprogramowania wbudowanego. W swojej karierze zawodowej osoba bezpośrednio odpowiedzialna za stworzenie, edukacje i późniejsze zarządzenie kilku zespołów projektowych.

Skip to content