KIERUNEK

Fizjoterapia

Studia jednolite magisterskie

Wydział

Wydział Nauk o Człowieku

Forma studiowania

Studia stacjonarne, Studia niestacjonarne

Czas kształcenia

5 lat / 10 semestrów

Uzyskany tytuł

Magister

Język studiów

Polski, Angielski

Lokalizacja

Lublin

O kierunku

Fizjoterapia to studia magisterskie z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu, których program kształcenia 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). W ramach kształcenia studenci nauczą się diagnostyki chorób narządów ruchu oraz podejmowania działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób przeprowadzać zabiegi fizjoterapeutyczne oraz poznają techniki masażu.

Kandydat na fizjoterapeutę to osoba, której nieobojętne jest cierpienie i słabość drugiego człowieka – będzie obcował z osobami niepełnosprawnymi, chorymi, które utraciły sprawność w wyniku kontuzji – wymaga więc dużo empatii i cierpliwości.
Kandydat powinien wykazać się umiejętnością nawiązywania dobrego kontaktu z pacjentem, życzliwością, opanowaniem, ale jednocześnie to zawód dla osoby stanowczej i zdecydowanej potrafiącej motywować chorego do aktywności, aby zaplanowana terapia odniosła oczekiwany rezultat.

Dlaczego warto studiować

Absolwent kierunku Fizjoterapia, zgodnie z Ustawą z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz.U. 2015 poz. 1994) - regulującą prawnie samodzielność wykonywania zawodu i pracę w placówkach medycznych, zdobywa pełne uprawnienia do wykonywania samodzielnego zawodu medycznego fizjoterapeuty.
» Podczas studiów poznasz szczegółowo anatomię ludzkiego ciała, zapoznasz się z przebiegiem wielu chorób oraz nauczysz się przeprowadzania oraz kontrolowania efektywnej fizjoterapii.
» Zajęcia prowadzone są przez doświadczony zespół lekarzy i fizjoterapeutów.
» Zajęcia dydaktyczne odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach dydaktycznych z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury Uczelni, które odpowiadają wymaganiom standardów nauczania w dobie XXI wieku, takiej jak Zakład Anatomii, Centrum Symulacji Medycznej (wyposażone w stół anatomiczny 3D, fantomy, modele anatomiczne).
» W programie kształcenia zaplanowano praktyki zawodowe w wymiarze 1560 godzin, które odbywają się w renomowanych lubelskich szpitalach i poradniach rehabilitacyjnych.
» Kandydaci na studia, którzy mają udokumentowane doświadczenie zawodowe, mają możliwość złożenia dokumentów potwierdzających zdobyte umiejętności praktyczne podczas rekrutacji i ubieganie się o uznanie efektów uczenia się w zakresie wybranych modułów, w tym modułu praktycznego (praktyki zawodowe).
Studiując Fizjoterapię, uzyskasz wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do diagnostyki i planowania fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, chorób wewnętrznych oraz podejmowania działań na rzecz fizjoprofilaktyki i ochrony zdrowia.
Priorytetem w kształceniu jest przygotowanie absolwenta do współpracy w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym, w zakresie opieki nad osobami z dysfunkcjami narządowymi i układowymi oraz w ramach fizjoprofilaktyki. Ważnym elementem kształcenia jest seminarium magisterskie. Absolwent uzyskuje wiedzę w zakresie metodologii badań naukowych niezbędną do przygotowania prac naukowych.
Student ma szansę doskonalenia umiejętności i zdobywania wiedzy na licznych zajęciach fakultatywnych i praktykach zawodowych dobranych do indywidualnych zainteresowań. Uczelnia obok przedmiotów kształcenia zawodowego i kierunkowego, realizuje moduły fakultatywne w zakresie fizjoterapeutycznej opieki geriatrycznej oraz Fizjoterapii w sporcie.

Dla pasjonatów fizjoterapii uczelnia oferuje rozwój w studenckich kołach naukowych, udział w konferencjach naukowych i w ogólnopolskich konkursach wiedzy fizjoterapeutycznej.

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów absolwent będzie:

  • Profesjonalistą w świadczeniu usług fizjoterapeutycznych.
  • Potrafił/a wprowadzić różne metody i techniki fizjoterapeutyczne dostosowane do potrzeb i możliwości funkcjonalnych pacjenta (terapia ruchem, masaż, techniki manualne i powięziowe, zabiegi fizykoterapii i balneoterapii).
  • Pracował/a z pacjentami z różnymi schorzeniami, nauczysz się jak postępować ze sportowcami, dziećmi, pacjentkami w zakresie uroginekologii, osobami starszymi.
  • Potrafił/a stosować fizjoterapię m. in. neurologii i neurochirurgii, ortopedii, reumatologii, chirurgii, kardiologii i kardiochirurgii, pulmonologii, pediatrii, geriatrii, psychiatrii, onkologii i medycynie paliatywnej oraz chorobach metabolicznych.
  • Potrafił/a prowadzić fizjoterapię po urazach sportowych.
  • Diagnozował/a i prowadził/a fizjoterapię dzieci z wadami postawy.
  • Przygotowany/a do samodzielnego wykonywania zawodu fizjoterapeuty począwszy od diagnozy po planowanie i prowadzenie procesu fizjoterapii.

Absolwent studiów kierunku fizjoterapia podejmie pracę w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia (np. szpitale o różnym profilu, specjalistyczne przychodnie, poradnie rehabilitacyjne i gabinety fizjoterapeutyczne, przychodnie wielospecjalistyczne oraz uzdrowiska), ośrodki gimnastyki korekcyjnej dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, ośrodki rehabilitacyjno – edukacyjno - wychowawcze, zakłady pracy chronionej i warsztaty terapii zajęciowej, publiczne i niepubliczne placówki prowadzące działalność w zakresie niepełnosprawności,  podmioty gospodarcze prowadzące działalność prozdrowotną (np. ośrodki i gabinety odnowy biologicznej, gabinety masażu, a także centra fitness, wellness i spa), placówki sportowe (np. klubowe gabinety odnowy biologicznej, przychodnie sportowo - lekarskie i centralne ośrodki sportu).

Opłata rekrutacyjna – jest bezzwrotną, jednorazową opłatą administracyjną, niezależną od kierunku, poziomu ani trybu studiów. Stanowi warunek przyjęcia dokumentów na studia. Studenci, którzy ukończyli studia I stopnia w Akademii WSEI w Lublinie są zwolnieni z opłaty rekrutacyjnej na studia II stopnia.
Opłata roczna – to możliwość wniesienia opłaty za okres jednego roku akademickiego. Przy wpłacie za cały rok z góry, należy odliczyć 5% bonifikaty.
Opłata semestralna – to możliwość wniesienia opłaty za okres jednego semestru nauki w ramach standardowego programu studiów.
Opłata ratalna – to możliwość wniesienia opłaty w dziesięciu ratach.
Opłata weryfikacyjna – w wysokości 500 zł dla kandydatów na studia Psychologia dla magistrów. Związana jest z weryfikacją dokumentacji oraz przeprowadzeniem postępowania kwalifikacyjnego.

Chcesz obniżyć opłaty za studia?

Sprawdź nasze promocje i bonifikaty!

Udostępnij: