Nowi członkowie Akademickie Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego

Nowi członkowie Akademickie Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego

Akademickie Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego, które działa przy Lubelskiej Akademii WSEI, powiększyło się o kolejnych członków.

We wtorek, 23 czerwca, powołania do ACWBP odebrali płk Marek Nicgorski, Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, st. bryg. Michał Badach – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz Jarosław Edeński, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Dotychczas ACWBP tworzyły władze Lubelskiej Akademii WSEI oraz kierownictwo czterech służb mundurowych: Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej.

ACWBP to jednostka, której celem jest współpraca w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa społeczności lokalnej, wsparcie psychologiczne dedykowane funkcjonariuszom, tworzenie programów profilaktycznych i ich realizacja, a także wspólne badania naukowe.

Dyrektorem Centrum jest ppłk dr Wińczysław Jastrzębski, prof. Akademii WSEI, Zastępca Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

Wtorkowe spotkanie Centrum było nie tylko okazją do przyjęcia w struktury nowych członków, ale także zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie cyberbezpieczeństwa i kryminalistyki śledczej, w tym wykorzystywaniu sztucznej inteligencji. Informacje na ten temat zaprezentował Tomasz Sidor, informatyk śledczy, Prezes Zarządu Instytutu Antrotech i wykładowca naszej Akademii.

O tym, jak ważna jest współpraca i integracja różnych środowisk mówiła z kolei dr Małgorzata Artymiak, prof. Akademii WSEI, Dziekan Wydziału Psychologii i Pedagogiki przedstawiając założenia i wyniki Programu Profilaktyki Środowiskowej, który nasza Uczelnia zrealizowała we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Program ukierunkowany na pomoc uczniom, nauczycielom i rodzicom pomyślnie przeszedł pilotaż i będzie wdrażany w szkołach na terenie województwa lubelskiego.

- Zachęcam wszystkich Państwa do współpracy, aby nasze Centrum realizowało różnorakie programy, podejmowało działania, które przełożą się na konkretne efekty z korzyścią dla całej społeczności naszego województwa – podsumował Rektor dr Mariusz Paździor, prof. Akademii WSEI.

Udostępnij: