dr hab. inż. Tomasz Rymarczyk w gronie 2% najlepszych uczonych na świecie

dr hab. inż. Tomasz Rymarczyk w gronie 2% najlepszych uczonych na świecie

Po raz kolejny w prestiżowym gronie 2% najlepszych naukowców na świecie znalazł się:

dr hab. inż. Tomasz Rymarczyk, prof. Akademii WSEI

Lista TOP 2% jest to prestiżowy ranking najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Zawiera nazwiska badaczy, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów z określonych z ich dyscyplin i subdyscyplin.

Rankingu World’s Top 2% Scientists 2023 opublikowało wydawnictwo Elsevier w październiku 2023 r. Ranking opracowany został przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz firmy analitycznej SciTech Strategies. Autorzy raportu przyporządkowali w nim ponad 100 tys. badaczy do 22 dziedzin naukowych i 174 poddziedzin zgodnie ze standardową klasyfikacją Science-Metrix.

W prestiżowym gronie najwyżej cytowanych naukowców na świecie według rankingu World’s Top 2% Scientists 2023 znalazło się 60 lubelskich naukowców w odniesieniu do całego dorobku naukowego oraz 79 lubelskich badaczy w odniesieniu do dorobku naukowego wyłącznie za 2022 rok. W rankingu dotyczącym całego dorobku naukowego, pośród ponad 204 tysięcy naukowców z całego świata, zostało wyróżnionych 1119 badaczy z Polski.

 

Udostępnij:

Skip to content