Program wydarzeń głównych
Absolwenci
Lubelska akademia WSEI – absolwent – Rafal Chaba

Rafał Chaba

Absolwent kierunku Zarządzanie (studia II stopnia), specjalność: E-biznes i zarządzanie firmą. W Lubelskiej Akademii WSEI studiował w latach 2020-2022.

 

CEO (Prezes Zarządu) Globtrak Polska Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe

– 19 lat doświadczenia jako analityk biznesowy, manager, analityk systemów teleinformatycznych i nowoczesnych technologii w motoryzacji.

– Współtwórca Systemu Monitorowania Pojazdów GPS i Zarządzania Flotą Globtrak.

– Twórca rozwiązania Systemu „Śmieciarka” nagrodzonego Nowatorem Świętokrzyskim 2012 w kategorii „Innowacyjna inwestycja w usługach”, a także w 2024 r. w tej samej kategorii pt. „System Kamer 360”.

– Inicjator i manager projektów badawczo-rozwojowych, które prowadziły do powstania nowych produktów i sukcesów sprzedażowych.

– Jako członek Stowarzyszenia „Świętokrzyska Innowacyjna Komunikacja” uhonorowany w 2014 r. przez Pracodawców Transportu Publicznego.

– Członek zarządu, skarbnik Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i wielu innych inicjatyw.

– Od 2012 r. wykładowca na Politechnice Świętokrzyskiej (Systemy teleinformatyczne w transporcie).

– Aktywny członek klastra odpadowego, Krajowego Forum Zakładów Oczyszczania Miast, Izby Branży Komunalnej i wielu innych. Wielokrotnie zapraszany jako ekspert do dyskusji merytorycznych przy okazji tworzenia przepisów i wytycznych do ustaw branżowych.

– Obecnie doktorant 3 roku Szkoły Doktorskiej na Politechnice Świętokrzyskiej, na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

Wybrane doświadczenie w realizacji prac B+R:

– POIR.04.01.04-00-0004/19, Product Manager – Ekspert ds. B+R „Innowacyjny system wspierający ocenę ryzyka ubezpieczeń komunikacyjnych dedykowany dla UBI (Usage Based Insurance)”

– UDA-POIG.08.01.00-26-168/09-00; Kierownik B+R „Stworzenie Internetowego Systemu Lokalizacji Obiektów i Obsługi Flot”

– W latach 2012-2022 inicjował i realizował prace B+R w projektach Globtrak, w tym „Telematyka komunalna”, „Rolnictwo precyzyjne”, „Telematyka wizyjna”.

– Kierownik prac B+R w projekcie „Inteligentny Autobus” realizowanego wspólnie z Politechniką Świętokrzyską.

Co w programie nauczania okazało się najbardziej przydatne w przyszłej karierze zawodowej?

– Nowoczesne podejście do zarządzania firmą – mówi krótko nasz absolwent.

Co najlepiej wspomina z czasów studiów w Akademii WSEI?

– Zajęcia on-line, gry symulacyjne, prawo gospodarcze, świetnego promotora prof. dra hab. Włodzimierza Martyniuka oraz oczywiście nieocenioną za pomoc w formalnościach panią Anię Szawarę – wspomina Rafał Chaba. I dodaje: – Akademia WSEI to uczelnia z mnóstwem uśmiechniętych i zaangażowanych ludzi. Kadra dydaktyczna to znający się na swoich obszarach specjaliści. Szczerze ją polecam.

Przejdź do treści